تنها در 5 مرحله تکنسین دستگاه کپی خود شوید | بلاگ

تنها در 5 مرحله تکنسین دستگاه کپی خود شوید

تعرفه تبلیغات در سایت

در این مقاله قصد داریم نیازمندی های مرتبط با شغل تکنسین دستگاه کپی را با هم مرور کنیم.  حقایقی در مورد حقوق، نیازمندهای مرتبط با آموزش و چشم انداز شغلی را در این زمینه بیان می کنیم.

یک تکنسین دستگاه کپی چه کاری انجام می دهد؟

تکنسین دستگاه کپی نوعی  تعمیر کننده دستگاه های دفتری، ATM و رایانه است که در نصب، تعمیر و نگهداری ماشین های کپی مهارت دارد. زمانی که با مشتریان یا کارمندان خود کار می کنید آن ها اغلب با افرادی صحبت می کنند که از تجهیزات برای گرفتن ایده در مورد مشکلاتی که وجود دارد استفاده می کنند. زمانی که مشکلات موجود در دستگاه های کپی و  دستگاه پرینتر را بررسی می کنید باید بخش های موجود را کاوش نمایید و در صورت نیاز دستگاه را باز کنید.  بیشتر افراد تکنسین دستگاه کپی به کمک آموزش های رسمی که در زمینه الکترونیک وجود دارد وارد این عرصه شده اند. در جدول زیر می توانید اطلاعات بیشتری در مورد استخدام این افراد و چشم اندازهای شغلی به دست آورید:

تکنسین دستگاه کپی چیست؟

تکنسین دستگاه کپی مسئول نصب، نگهداری و تعمیر تجهیزات دفتری همچون دستگاه های کپی، دستگاه ارسال فکس و پرینترهاست. این افراد به طور منظم به فروشگاه ها و دفاتر می روند تا خدمات پس از فروش را برای افراد انجام دهند. در این مراکز، تست هایی برای تعیین اینکه دستگاه به درستی  کار می کند یا خیر انجام می شود. اگر تجهیزات مدنظر به درستی کار نکند، این افراد ممکن است با کارمندان مشورت کنند تا اطلاعات بیشتری در مورد کارکرد نادرست دستگاه، تجهیزات باز شده، منبع  مشکل، ترمیم و تعمیر بخش های اسیب دیده، اسمبل کردن تجهیزات و نصب دوباره نرم افزارها و تعمیرشان به دست آورند.  در نهایت این افراد اطلاعات هر بازدید را ثبت می کنند و تلاش دارند کار حفظ و نگهداری از دستگاه را به درستی انجام دهند.

مرحله اول: مهارت های مکانیکی و الکتریکی خود را توصیعه دهید:

در کلاس های  مدارس راهنمایی و دبیرستان شرکت کنید تا بتوانید در باز کردن و  مونتاژ موتور و دستگاه های الکتریکی اطلاعاتی به دست اورید. مدار الکترونیک پایه ای را از اجزایی که دارید درست کنید. کلاس های فیزیک دبیرستان  اصول اولیه و بنیادین مکانیک را به شما آموزش می دهد.  همچنین می توانید خودتان ابزارهای دستی و دستگاه ها را بررسی کنید و با ان ها اشنا شوید.

مرحله دوم:  مدارک و درجات مرتبط در الکترونیک را به دست آورید

اکثر کارفرمایان ترجیح می دهند  تکنسین هایی را استخدام کنند که مدرک مرتبط با این رشته را دارند هر چند ممکن است بتوانید موقعیت های ابتدایی خود را با یک گواهی سطح ابتدایی نیز پیدا کنید. برنامه های الکترونیکی به طور گسترده ای در مدارس خصوصی و دانشگاه های محلی در دسترس هستند. این برنامه ها زمینه ای را درباره نظریه الکترونیک و دوره های آزمایشگاهی فراهم می کنند که به شما اجازه می دهد تا نظریه را در عمل نیز  امتحان کنید. مباحث تحت پوشش شامل مدارهای پایه، طراحی مدار، منطق دیجیتال و کنترل کننده های قابل برنامه ریزی است.

مرحله سوم:گواهینامه های مورد نیاز را به دست آورید.

اگرچه کسب مدرک و گواهینامه اختیاری است اما اینکار می تواند شانس استخدام را افزایش دهد. انجمن بین المللی تکنسین های الکترونیک خبره (ISCET) چندین مدرک ارائه می دهد که دانش شما را درباره الکترونیک و دستگاه های الکترونیکی بالاتر می برد.کامپتیا نیز مدرک  CompTIA PDI  + را ارائه می دهد که شایستگی شما را برای ارائه خدمات تصویری و چاپ سند می سنجد.

گواهینامه ISCET مربوط به تکنسین های کپی شامل متخصص الکترونیک CET، متخصص سیستم های الکترونیک (ESA) و نماینده خدمات مشتری (CSR) است. آزمون الکترونیک CET، الکترونیک پایه، ترانزیستورها، مدارهای DC و AC، عیب یابی و ریاضیات را پوشش می دهد. امتحان ESA یک ازمون 4 بخشی  است که شامل مدارهای AC، مدارهای DC، نیمه هادی ها و منطق دیجیتال است. امتحان CSR دانش شما را از ارتباطات بین فردی، بازخورد و پاسخ، حل مشکلات، رفتار اخلاقی و تعهدات قانونی از خدمات تکراری می سنجد. امتحان گواهینامه CompTIA PDI + دانش  شمارا از موتورهای چاپی، فرایندهای اسکن، نظریه رنگ، شبکه سازی، ابزارها و اجزای الکترومکانیکی پایه  مورد بررسی قرار می دهد. رفتار حرفه ای، خدمات مشتری و  ایمنی نیز به عنوان مهارت های نرم پوشش داده می شود. CompTIA توصیه می کند که زمینه کار با دستگاه های پرینتر و کپی را داشته باشید. اما هیچ پیش شرطی برای این ازمون ندارد.

مرحله چهارم: به دنبال فرصت های استخدامی باشید

بر اساس آمارهای به دست آمده از U.S. Bureau of Labor، تقریبا 106100 نفر   در سال 2015 به عنوان تعمیرکننده رایانه،تعمیر کننده دستگاه ها و سایر مسائل مرتبط کار کرده اند. استخدام در این حوزه از سال 2014 تا 2024 حدود 3.2 درصد رشد خواهد داشت.  آمار و ارقام خاص برای تکنسین های دستگاه های کپی در دسترس نیست. کارفرمایان احتمالی  شما شامل فروشندگان عمده تجهیزات تجاری، خرده فروشان دفتری، تعمیرات تجهیزات الکترونیکی و فروشگاه های لوازم خانگی می باشند. افزایش قابلیت اطمینان نرم افزارهای تشخیص از راه دور نیاز به تکنسین را کمتر خواهد کرد.

مرحله پنجم: در شغل خود پیشرفت کنید

گزینه های پیشرفت در این شغل در برگیرنده گسترش وسیع محدوده دستگاه هایی که در آن سرویس می دهید، انتقال کار به بخش خدمات رسانی به مشتریان و فروش یا توسعه کسب وکار تعمیر خودتان است. کسب آموزش های  دوره کارشناسی در این شرایط کمک زیادی به شما خواهد کرد. برنامه های انتقالی نیز در دسترس شما قرار دارند و اجازه می دهند  گواهینامه های پایه ای خود را به مدارک بالاتر در حوزه مهندسی الکترونیک و موضوعات وابسته انتقال دهید.

اگر کسب وکار خود را توسعه دهید، دوره های اضافی در مدیریت و بازاریابی می تواند شانس موفقیت را افزایش دهد.

شغل های مرتبط  جایگزین برای تکنسین دستگاه کپی چیست؟

در میان حرفه های مربوط به این حرفه، متخصصان پشتیبانی از کامپیوتر به مشتریان در حل مشکلات نرم افزاری و سخت افزار در هنگام کار بر روی کامپیوتر کمک می کنند. آنها همچنین ممکن است مسئول تنظیم تجهیزات الکترونیکی باشند. تکنسین های مهندسی برق به جمع آوری نمونه هایی از تجهیزات الکترونیکی کمک می کنند، تولید را برای کنترل کیفیت بررسی  می کنند و به حل مسائل الکترونیکی می پردازند. تکنسین های صوتی و تصویری مشغول کارهای مشابهی هستند اما در حوزه تجهیزات صوتی و تصویری تخصص دارند.

نمایندگی های کپی امداد:

نمایندگی دستگاه فتوکپی زیراکس

نمایندگی دستگاه فتوکپی توشیبا

نمایندگی دستگاه فتوکپی ریکو

نمایندگی دستگاه فتوکپی کانن

نمایندگی دستگاه فتوکپی شارپ

نمایندگی دستگاه فتوکپی کونیکا مینولتا

نمایندگی دستگاه فتوکپی کیوسرا

نمایندگی دستگاه فتوکپی برادر

...
نویسنده : نمایندگی فتوکپی بازدید : 7 تاريخ : شنبه 18 فروردين 1397 ساعت: 14:33